Tabletki na pamięć i koncentrację – jak wybrać odpowiednie?

Tabletki na pamięć i koncentrację

Na koncentrację dla dzieci najlepiej sprawdzą się specjalne ćwiczenia, które pomagają stymulować pracę mózgu, najlepiej takie, które wpływają bezpośrednio na obie półkule. Podobnie zresztą w przypadku chęci poprawienia koncentracji u dorosłych. Jest jednak jeszcze jeden sposób, który sporo pomaga w tej kwestii, a są nim tabletki na koncentrację. Które wybrać, aby przyniosły korzystne efekty?
Spis treści artykułu:

Wybór tabletek na pamięć a odpowiednia dieta

Tabletki na koncentrację i pamięć są spotykane głównie w postaci suplementów diety. Jest ich na rynku dość dużo, ale warto pamiętać, żeby wybierać te, które faktycznie przyniosą jakieś korzyści. Dobrze jest przed zakupem doradzić się lekarza albo farmaceuty, który wskaże, jakie tabletki na pamięć faktycznie warto brać pod uwagę. Szczególnie istotne jest to, kiedy chodzi o preparaty na pamięć i koncentrację dla dzieci – może się okazać, że nie wszystkie substancje mogą być przez nie spożywane. Suplementy diety zostały tak opracowane, aby wspierać pracę układu nerwowego i poprawić ukrwienie mózgu – dzięki temu można zauważyć skuteczną poprawę koncentracji i pamięci.

Przykładem takich tabletek na koncentrację i pamięć są: kapsułki Hustler Mind, Gingko Biloba Plus.

Preparaty te zawierają przede wszystkim składniki, które doskonale i w naturalny sposób wpływają na poprawę pamięci oraz koncentracji, a zatem:

 • miłorząb japoński,
 • lecytynę,
 • żeń-szeń,
 • kofeinę,
 • guaranę,
 • tran,
 • czy olej lniany.

Tabletki na skupienie należy przyjmować z rozsądkiem, a wcześniej zawsze trzeba zapoznać się z tym, co zostało zamieszczone na ulotce dołączonej do opakowania. Dzięki temu nie będzie się przyjmowało zbyt dużej ilości kapsułek i nie doprowadzi do jakichś skutków ubocznych. Tabletki na pamięć i koncentrację radzą sobie świetnie u osób w każdym wieku. Trzeba jednak wiedzieć, jak je dopasować do konkretnych potrzeb, aby widoczne rezultaty były jeszcze lepsze. Inne są potrzeby mózgu w przypadku wzmożonego wysiłku umysłowego (np. w przypadku studentów), a inne, gdy mówimy o osobach starszych.

Tabletki na koncentrację dla dzieci i młodzieży – ranking

NazwaPlusyMinusy
Hustler Mind kapsulki

1. Hustler Mind
 • Zawiera wiele składników aktywnych, których pochodzenie jest naturalne.
 • Większość składników stanowią wyciągi roślinne z miłorząbu japońskiego, żeń-szenia, guarany, ziaren kawy, nasion lnu oraz tran i lecytynę.
 • Może być podawany dzieciom.
 • Preparat dostępny jest w formie tabletek, w przypadku zażywania ich przez osoby z bardzo wrażliwym przełykiem bądź dzieci w okresie nauki zaleca się dzielić je na części i połykać w dwóch porcjach.
 • Biovital pamiec

  2. Biovital Pamięć
 • Biovital Pamięć to suplement diety. Jest to produkt w płynie, który wspomaga funkcje układu nerwowego.
 • Wśród składników aktywnych zawiera witaminy - E oraz B6, a także lecytynę, która wspomaga pamięć i koncentrację. Witamina E redukuje efekty starzenia się komórkowego wywołanego czynnikami środowiskowymi.
 • Nie jest polecany osobom chorującym na cukrzycę, zawiera słodziki, w tym karmel i cukier.
 • Nie zawiera wyciągów roślinnych, jedynie składniki syntetyczne.
 • Herbaya Ginko Biloba

  3. Herbaya Ginko Biloba
 • Herbaya Ginko Biloba zawiera składniki nie tylko polepszające koncentracje, ale również działające korzystnie na słuch.
 • Preparat jest dostępny w formie kapsułek, co może być dla niektórych osób problemem, z uwagi na zawartość w nich żelatyny i trudności z połknięciem dużej kapsułki.
 • Plusssz Nb Active

  4. Plusssz Nb Active
 • Plusssz to preparat szczególnie polecany osobom młodym, uczącym się.
 • Podnosi sprawność umysłową i zdolność do koncentracji, zawiera kofeinę, która działa pobudzająco.
 • Ograniczona paleta smaków i konieczność rozpuszczenia tabletki może być wadą dla osób, które nie preferują napojów musujących i często są w biegu, w pracy, w szkole, gdzie trudno ją rozpuścić.
 • Jeśli chodzi o tabletki na koncentrację dla dzieci, to na pierwszy plan wysuwają się te, które jednocześnie wspomagają codzienną naukę. Przede wszystkim powinny one zawierać lecytynę, fosfolipidy i kwasy omega (np. Hustler Mind), tran (np. Moller’s czy Natur Kaps). Trzeba jednak pamiętać, że tabletki wspomagające naukę warto podawać dziecku nie tylko wtedy, gdy pojawiają się problemy ze skupieniem, ale także wtedy, gdy nie ma żadnych kłopotów. Dzięki temu można prewencyjnie nie dopuścić do braku koncentracji.

  Tabletki na pamięć i koncentrację dla dzieci występują w wygodnej formie!

  W szczególności producenci dbają o to, aby dziecko nie miało problemu z przyjęciem preparatu. Zdarza się, że nasze pociechy lepiej przyjmie atrakcyjną formę leku czy suplementu, a odrzuci tradycyjną. Dlatego warto wybierać te preparaty, które dostępne są w formie żelek, kapsułek do żucia czy tabletek drażowanych, aby mieć pewność, że dziecko będzie chętne do ich przyjmowania.


  Tabletki na pamięć i koncentrację opinie mają pozytywne nie bez powodu!

  Jak wynika z powyższego artykułu wspomniane preparaty wywierają realny i faktyczny wpływ na nasz układ nerwowy. Pomagając mu nie tylko osiągnąć większe skupienie podczas wykonywanych zadań, ale przede wszystkim wrzucić “wyższy bieg” naszego nawet zmęczonego umysłu w dzisiejszych czasach, gdzie rozpraszacze występują na każdym możliwym kroku. Pamiętajmy jednak, że aby suplementacja była owocna – środki trzeba przyjmować przez okres przynajmniej sugerowany przez producenta. Bez systematyczności i regularności zawarte w nich substancje nie będą w stanie tak efektywnie wypłynąć na nasz organizm.

  Źródła:
  1. Sokołowska, Lilianna, and Wiesława Bylka. “Bacopa monnieri–działanie i zastosowanie w lecznictwie Bacopa monnieri–activity and applications in medicine.” Wiadomości Lekarskie (2015): 362.
  2. Zbyrad, Teresa. “„Magiczna moc pigułki”, czyli o farmakologizacji seniorów.” Studia Socialia Cracoviensia 10.1 (18) (2018): 91-101.