Sposoby jak poprawić pamięć i koncentrację

poprawić pamięć i koncentrację

W szkole, pracy czy na studiach czeka na nas wiele wyzwań, a większość z nich wymaga skupienia i koncentracji. Bywa jednak, że w natłoku obowiązków czy też z powodu zmęczenia trudniej nam się skupić. Pamięć szwankuje, przez co zaczynamy zapominać o ważnych sprawach lub nie możemy zapamiętać tego, co właśnie przyswajamy. Warto więc dowiedzieć się, co jest dobre na pamięć i koncentrację i dbać o swój umysł, by jak najdłużej zachował ostrość i jasność.

Jak poprawienie pamięci może zwiększyć naszą życiową efektywność na co dzień?

By poprawić efektywność swojej pracy i doraźnie pomóc sobie w skupieniu się, warto poznać kilka technik wspomagających koncentrację.

 • Jeśli masz do wykonania ważne zadanie, które wymaga skupienia się, jak nauka czy praca nad ważnym projektem, przede wszystkim postaw przed sobą cel. Skup się na nim i nie rozpraszaj innymi czynnościami. Wyłącz internet, odłóż telefon i skoncentruj się na tym, co robisz. Dzięki temu zwiększysz efektywność działania i skończysz szybciej z lepszym efektem.
 • Jeśli zastanawiasz się, co poprawia koncentrację – odpowiedzią jest muzyka. Musi być jednak odpowiednia. Zasiadając do pracy, poszukaj w sieci składanek z muzyką relaksacyjną wspomagająca koncentrację. Może być to muzyka klasyczna lub inna spokojna, która sprawi, że twój umysł poświęci się wykonywanemu zadaniu, nie ulegając rozpraszaniu.
 • Przed przystąpieniem do pracy dokładnie przewietrz pomieszczenie. Dotleniony mózg pracuje bardziej efektywnie, a tobie będzie łatwiej się skupić. Warto także przejść się lub wykonać krótkie ćwiczenia, co na koncentrację wpływa niezwykle korzystnie.

Jak poprawić koncentrację i pamięć poprzez suplementację?

Najrzadziej udzielaną odpowiedzią na regularnie zadawane pytanie – co poprawia pamięć – jest odpowiednia dieta. Jednak to właśnie ona znacząca wpływa na nasze samopoczucie i zdolności psychofizyczne. Jednak by móc efektywnie pracować, warto skupić się także na koncentracji – jak wiadomo, koncentracja i pamięć idą nierozłącznie w parze. By poprawić stan swojego umysłu, dobrze jest często go ćwiczyć, a także zadbać o dietę bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Co jeść na pamięć? Przede wszystkim produkty, które zawierają wymienione poniżej witaminy i składniki odżywcze. Warto więc do codziennej diety wprowadzić mleko, jogurty i kefiry oraz orzechy i migdały. Dobrze jest jeść również ryby, sery, mięso, nie zapominając również o warzywach i owocach, w szczególności o pomidorach, bananach czy roślinach strączkowych.

Co jest rewelacyjnie dobre na pamięć? Niedoceniane minerały i witaminy!

Najlepiej na pamięć i koncentrację działają witaminy z grupy B oraz witamina PP. Niedobór każdego z tych składników obniża sprawność mózgu, co na pamięć i koncentrację wpływa niekorzystnie. Ważne są również minerały, takie jak wapń, cynk, potas, żelazo, magnez i fosfor.

Aby cieszyć się dobrą pamięcią, należy dbać o swój umysł. Warto go ćwiczyć oraz pamiętać o odpowiedniej diecie, a praca umysłowa nie będzie sprawiać żadnych problemów.

Wiedząc co na pamięć wpływa pozytywnie – zadbaj o systematyczność!

Wiadomo bowiem, że najlepsze efekty daje regularny, systematyczny trening i tak jest również w tym przypadku. Codzienne rozwiązywanie krzyżówek, granie w scrabble, układanie puzzli, rozwiązywanie zadań matematycznych pozwolą rozruszać umysł. Warto dostarczać mózgowi bodźców – to stymuluje go i poprawia jego funkcjonowanie. Uwzględniając do tego dodatkowo odpowiednią dietę i już zupełnie najlepiej – specjalistyczną suplementację, będziemy mogli cieszyć się ze sprawnego mózgu i doskonałej koncentracji przez długie lata!

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

4 komentarze to “Sposoby jak poprawić pamięć i koncentrację”

 1. Kostekk pisze:

  Dobra suplementacja na mózg jak najbardziej. Ale powiem Wam, że te apteczne specyfiki to tak średnio działają. A przynajmniej ja z nich zadowolony nigdy nie byłem.

 2. myszka4 pisze:

  Cześć! Chciałabym zacząć regularnie ćwiczyć właśnie pamięć i koncentrację i się zastanawiam od czego zacząć. Może macie jakieś dobre filmiki na yt czy coś? Pozdrawiam. (:

 3. zbyszko3 pisze:

  Kostekk – jest taki fajny preparat jak Hustler Mind. Co prawda nie jest on dostępny w aptekach, ale w internecie jak najbardziej. Opinie ma mega dobre, zerknij 😉

 4. kozak pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą, trochę preparatów już używałem m.in. Mind Up i różne zioła “bioaktywne” na pamięć, ale Mind Hustler był w tym wypadku najskuteczniejszy. Dzięki niemu zaliczyłem m.in FAE na niemal 100%. :]

Zostaw odpowiedź

Strona uruchomiona na skrypcie WordPress